Cyklon Ulf zagraża mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego

Synoptycy przewidują niebezpieczną pogodę na najbliższy piątek i sobotę. W kierunku województwa zachodniopomorskiego zmierza cyklon Ulf, o niszczycielskiej sile wiatru. Porywy mogą dochodzić nawet do 125 km/h. Istnieją obawy, że powtórzy się sytuacja sprzed roku, gdy w podobnym terminie wichura spowodowała ogromne straty.

W nocy z piątku na sobotę będzie niebezpiecznie

Jeśli przewidywania synoptyków się potwierdzą, czekają nas liczne interwencje strażaków, zerwane linie energetyczne i dachy. Zapowiadany cyklon Ulf nie będzie miał litości. Porywy wiatru mają sięgać od 85 km/h do nawet 125 km/h nad samym morzem. Najgorzej będzie w nocy z piątku na sobotę. Warto odpowiednio przygotować się na ten czas i zabezpieczyć swoje mienie na tyle, w jakim stopniu to możliwe. Należy również zadbać o domowe zwierzęta, które nie powinny w tym czasie przebywać poza domem. Możliwe, że cyklon doprowadzi do dłuższych przerw w dostawie prądu.

Siła wiatru ma uspokoić się już w sobotę po południu. W niedzielę wiatr nie będzie już zagrożeniem. Wiadomo jednak, że kilka godzin w zupełności wystarczy, by wichura mogła doprowadzić do licznych szkód.