Czarujący Ogród Świateł przeniesie mieszkańców Szczecina do magicznej krainy

Szczecińska Arkonka, popularne kąpielisko miejskie, już niedługo zostanie przemienione w magiczny świat pełen kolorowych instalacji świetlnych i multimedialnych fontann. Na początku listopada po raz pierwszy odbędzie się tam niezwykłe wydarzenie – wystawa Garden of Lights, która ma zafascynować zwiedzających.

Twórcy wydarzenia obiecują, że atrakcje przygotowane na wystawie zachwycą zarówno młodszych, jak i starszych uczestników. W tym roku centralnym tematem przewodnim ekspozycji będzie ponadczasowa opowieść o Piotrusiu Panu. Przekraczając progi ogrodu, zwiedzający, niezależnie od swojego wieku, będą miało okazję przenieść się do świata bajek i emocjonujących przygód – tak przekonują organizatorzy w oficjalnym komunikacie.

Na terenie wystawy będzie można zobaczyć dziesiątki efektownych instalacji świetlnych. Wśród nich znajdą się m.in. imponujący tunel świetlny składający się z 35 000 punktów led, efektowne multimedialne fontanny czy też pole świateł. Całość zostanie dodatkowo wzmocniona pełną oprawą dźwiękową.

Wizyta na wystawie to nie tylko podziwianie świetlnej sztuki. Uczestnicy będą mogli włączyć się do wspólnych gier i zabaw, które pozwolą sprawdzić ich spostrzegawczość i pamięć. Przygotowano również specjalne photo pointy, dzięki którym każdy będzie mógł uwiecznić swoją wizytę w tym bajkowym świecie.

Zaczarowany Ogród Świateł będzie gościł w Szczecinie od 3 listopada do 25 lutego 2024 roku. Ekspozycja zostanie zorganizowana na terenie kąpieliska Arkonka. Odwiedziny w magicznym ogrodzie będą płatne.