Notoryczny złodziej w rękach szczecińskiej policji. Okradał kościoły i plebanie w całej Polsce

kosciol-zlodziej

W ręce szczecińskich policjantów i funkcjonariuszy straży granicznej wpadł 40-letni mężczyzna poszukiwany listem gończym za notoryczne kradzieże w kościołach i plebaniach na terenie całej Polski. Poszukiwany ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za granicami kraju. Kiedy próbował wrócić do Polski, został zatrzymany przez straż graniczną i przekazany szczecińskiej policji.

Kilka dni temu funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 40-latka podejrzanego o liczne kradzieże i włamania do plebanii i kościołów w różnych regionach Polski. Po wydaniu za podejrzanym listu gończego mężczyzna uciekł za granicę, gdzie ukrywał się przed stróżami prawa. Został zatrzymany przez straż graniczną w momencie, gdy chciał wjechać z powrotem do kraju.

Złodziej odpowie za co najmniej 9 zarzutów

Jak informuje mł. asp. Ewelina Gryszpan, oficer prasowa KMP w Szczecinie, 40-latek to mieszkaniec województwa wielkopolskiego, który poszukiwany był listem gończym za okradanie kościołów i plebanii w całej Polsce, w tym również za podobne przestępstwa na terenie Szczecina, których dopuścił się w ubiegłym roku. Policjanci ustalili, kiedy 40-latek będzie wracać do kraju i przekazali tę informację straży granicznej.

Podejrzany został aresztowany i doprowadzony przed oblicze Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, gdzie usłyszał zarzuty związane z przestępstwami, jakich dopuścił się na terenie Szczecina. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 40-latka areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy, a podejrzany może odpowiedzieć za co najmniej 9 zarzutów.