Pociągi serii SA136 sprzedane – Polregio nabywa trzy pojazdy od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego

Przewoźnik Polregio, borykający się z problemami taborowymi oraz odwołanymi trasami w województwie lubuskim, postanowił powiększyć swoją flotę pojazdów. Grając na korzyść sytuacji, spółka nabyła niedawno trzy używane jednostki taborowe SA136, które od pewnego czasu Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego próbował sprzedać.

Warto przypomnieć, że na początku listopada 2023 roku, zachodniopomorski urząd marszałkowski podjął czwartą próbę sprzedaży trzech spalinowych zespołów trakcyjnych serii SA136. Samorząd wyznaczył cenę za te pojazdy na poziomie 21 milionów złotych netto.

Informacje o ofercie, która spotkała się z akceptacją, podał Łukasz Jucha, Główny Specjalista w Biurze Prasowym Gabinetu Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Jak donosi „Kolejowy Portal”, oferta w wysokości 21 milionów złotych netto za trzy pojazdy została złożona przez Polregio.

Według Łukasza Jucha, oferta została zaakceptowana i obecnie trwają przygotowania do przekazania pojazdów nowemu właścicielowi. Zapytano również przewoźnika, dokąd zakupione jednostki trafią po ewentualnych niezbędnych przeglądach.