Poszukiwany przez sąd 51-latek zatrzymany podczas rutynowej kontroli drogowej

Podczas nocnej służby, patrolując ulicę Koszalińską w Sławnie, policjanci natknęli się na Forda Transita bez tablic rejestracyjnych. Po zauważeniu tego niecodziennego widoku, postanowili dokonać kontroli pojazdu. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że kierowca był poszukiwany przez prawo, co skutkowało jego aresztowaniem. Niebawem 51-letni mężczyzna ma zostać przekazany do zakładu karnego, gdzie będzie musiał odbyć karę trwającą 3 lata.

W wyniku prowadzonej w nocy działalności policyjnej, funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego komendy sławieńskiej zdecydowali się na zatrzymanie do kontroli nietypowego auta bez tablic rejestracyjnych poruszającego się po ulicy Koszalińskiej. Jednak sam fakt braku tablic rejestracyjnych to dopiero początek sprawy. Za kierownicą siedział bowiem 51-letni obywatel Danii, który swoim nerwowym zachowaniem wzbudził podejrzenia policji, skłaniając ich do przeprowadzenia testów na zawartość alkoholu w jego organizmie. Pomimo ewidentnego stresu, badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

Podczas dalszego przeszukiwania kierowcy, funkcjonariusze znaleźli przy nim niewielką ilość narkotyków. Badania laboratoryjne potwierdziły, że substancją tą była metaamfetamina. Kłopoty 51-latka nie skończyły się na tym punkcie. Po sprawdzeniu danych osobowych mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku z powodu konieczności odbycia kary pozbawienia wolności na okres 3 lat.