Triumf polskiego duetu w Koszalińskim turnieju tenisowym ITF World Tennis Tour

W minioną sobotę odbył się finał koszalińskiego etapu turnieju ITF World Tennis Tour, gdzie do wygrania była pula nagród o wartości 15 tysięcy dolarów. Zmagania rozgrywane były na kortach ziemnych. W grze deblowej triumf odnieśli dwaj polscy reprezentanci, natomiast w rywalizacji singlistów nasi zawodnicy nie odnieśli sukcesu.

Podczas finału gry podwójnej, który odbył się w ramach zawodów Koszalin Toyota Open 2023, obyło się bez niespodzianek. Polscy zawodnicy, Maciej Rajski i Yann Wójcik, którzy byli rozstawieni z numerem cztery, pokonali mieszaną parę polsko-czeską, Przemysława Michocki i Petra Brunclika wynikiem 6:2, 7:6(4). Całe spotkanie decydujące o tytule trwało 76 minut.

Dzięki temu zwycięstwu Rajski i Wójcik zdobyli swoje drugie wspólne mistrzostwo na profesjonalnych kortach. Pierwszy raz cieszyli się z tego tytułu w roku 2019 w Bratysławie na korcie z mączki ceglanej. Dla Rajskiego to jedyne dwa trofea zdobyte w grze podwójnej. W przypadku Wójcika jest to już dziesiąty tak prestiżowy tytuł.