Waldemar Buda krytykuje pomysł rotacyjnego marszałka Sejmu

Minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda, wyraził swoją opinię na temat proponowanego przez opozycję pomysłu wprowadzenia rotacyjnego marszałka Sejmu. Jego zdaniem, taka propozycja jest nie do pomyślenia. Pytany o przyszłe rządy obecnej koalicji, Buda przyznał, że na chwilę obecną nie jest jasno określone, jak takie rządy będą wyglądać.

Buda zaznaczył, że nie wiadomo jeszcze, która z partii będzie głównym twórcą nowego rządu. Mówił o ciągłych rozmowach dotyczących porozumienia i dogadywania się między partiami oraz o planach podziału funkcji. Jednak według ministra na ten moment brakuje konkretnych informacji na ten temat.

Buda skrytykował również proponowany przez opozycję pomysł na rotacyjnego marszałka Sejmu. Wydaje się to być dla niego absolutnie niedopuszczalne.

Na poniedziałek planowane jest podpisanie umowy koalicyjnej między Koalicją Obywatelską, Trzecią Drogą i Lewicą. W czwartek w stolicy Polski miało miejsce kolejne spotkanie liderów Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Trzeciej Drogi, które dotyczyło utworzenia nowego rządu.