Wprowadzane zmiany w organizacji ruchu na Obwodnicy Trójmiasta

Planowane są modyfikacje w organizacji ruchu drogowego na Obwodnicy Trójmiasta (S6). Zmiany te zostaną wprowadzone w środę wieczorem oraz w nocy z środy na czwartek. Konkretne miejsca, na których ruch zostanie ograniczony, to odcinki pomiędzy węzłami Gdynia Wielki Kack a Gdańsk Osowa, w obu kierunkach ruchu. Na tych fragmentach drogi zajęte będą lewe pasy. Dodatkowo, drogowcy zaplanowali całkowite zawieszenie ruchu o godzinie 22 i 23.

Decyzja o tymczasowej reorganizacji ruchu jest istotna dla wszystkich kierowców korzystających z Obwodnicy Trójmiasta. Taka informacja została udzielona przez Mateusza Brożynę, rzecznika oddziału GDDKiA w Gdańsku. Podkreślił on, że zaplanowane zmiany w organizacji ruchu mają miejsce właśnie między dwoma określonymi węzłami – Gdynia Wielki Kack a Gdańsk Osowa.

Podczas wprowadzanych zmian od godziny 20 w środę do 5 rano dnia następnego, lewe pasy na tym odcinku będą niedostępne. W dodatku, o godzinie 22 i 23 drogowcy planują krótkotrwałe zamknięcia jezdni w kierunku Gdyni i Łodzi. Zamknięcie to potrwa nie dłużej niż 15 minut.

Wszystkie te utrudnienia są spowodowane pracami montażowymi poziomej poprzeczki bramownicy.