Żołnierz ranny w niebezpiecznym wypadku na poligonie. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Podczas szkoleń na terenie 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego w Zegrzu Pomorskim doszło do groźnego incydentu, jak poinformowała 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana. W trakcie realizacji ćwiczeń z użyciem zestawu przeciwlotniczego, jeden z żołnierzy uległ poważnemu wypadkowi.

Zgodnie z dostarczanymi informacjami, operujący na stanowisku elektromechanika operator stacji został uderzony przez obrotowy element anteny. W wyniku tego wypadku, konieczna była natychmiastowa interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, lekarz podjął decyzję o przewiezieniu poszkodowanego śmigłowcem do koszalińskiego szpitala.

Major Błażej Łukaszewski, rzecznik prasowy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, potwierdził, że ranny żołnierz nadal przebywa pod opieką medyczną w placówce zdrowia. Zaznaczył jednak, że nie ma zagrożenia dla jego życia. „Choć doznał kilku złamań, najistotniejsze jest, że stan jego zdrowia nie jest krytyczny” – dodał wojskowy.