16-tygodniowe niemowlę z Wałcza z obrażeniami – rodzice oskarżeni o znęcanie i narażenie dziecka na utratę życia

W Wałczu (województwo zachodniopomorskie) doszło do drastycznego incydentu, w wyniku którego 16-tygodniowa dziewczynka została hospitalizowana z powodu licznych obrażeń na twarzy i głowie. Zarzuty znęcania się nad niemowlęciem postawiono matce, natomiast ojciec dziecka usłyszał zarzuty związane z narażeniem córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Prokuratura Rejonowa w Wałczu prowadzi dochodzenie w sprawie przypuszczalnego aktu przemocy skierowanego przeciwko niemowlęciu. W maju dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie stwierdzono u niej liczne obrażenia na twarzy i głowie.

Ewa Dziadczyk, rzeczniczka prasowa Prokuratura Okręgowej w Koszalinie, podkreśliła, że choć dziecko było przytomne, to „nie mogło samo wyrządzić sobie takich obrażeń”.

Z kolei Łukasz Madany, neurochirurg ze Szczecińskiego szpitala, gdzie obecnie przebywa dziewczynka, wyjaśnił, że niemowlę ma obrażenia twarzoczaszki, krwiaki i stłuczenia. Na razie operacja nie jest konieczna i pacjentka pozostanie pod opieką szpitala na obserwacji – dodał.