Anonimowy darczyńca z Sarbinowa przekazuje luksusowe komputery lokalnej szkole

Prestiżowe modele komputerów, liczba dokładnie 21, stały się hojnym darem dla Szkoły Podstawowej położonej w nadmorskiej miejscowości Sarbinowo. Prezent ten został ofiarowany przez tajemniczego darczyńcę, który niechętnie ujawnia swoją tożsamość.

Miniony piątek był dniem, kiedy nowo zmodernizowana sala komputerowa w tej szkole została uroczyście otwarta. Niezidentyfikowany dotąd darczyńca pojawił się na ceremonii. Jego tożsamość jest znana jedynie dyrektor placówki Izabeli Wasilewskiej.

Dyrektor Wasilewska chwali tego człowieka jako przedsiębiorcę i mieszkańca Sarbinowa, który od lat współpracuje z szkołą i niesie pomoc dzieciom. Pani Izabela dodaje, że jest to jej osobisty znajomy i bez wątpienia niezwykle wspaniały człowiek.

Podczas rozmowy z nim zapytała o potrzeby szkoły. Pani dyrektor zdecydowała, że dla uczniów najbardziej przydatne okazałyby się nowe komputery. Bez zbędnej zwłoki darczyńca sfinalizował transakcję, która wyniosła aż 70 tysięcy złotych. Jak mówi pani dyrektor, nowa sala komputerowa jest po prostu fantastyczna.

Podczas ceremonii obecni byli również przedstawiciele samorządu z gminy Mielno, wraz z uczniami i nauczycielami szkoły. Burmistrz Mielna, Adam Czycz, wyraził swoje podziękowania za tak hojny gest i przekazał gratulacje dla nowo otwartej klasy. Dyrektor Wasilewska przy tej okazji przypomniała, że burmistrz Czycz jest informatykiem.