Wiodący na Pomorzu Zachodnim Pomorski Uniwersytet Medyczny i młoda Akademia Sztuki rozpoczynają proces rejestracji elektronicznej

Pomorski Uniwersytet Medyczny, lider edukacji wyższej w naszym regionie, oraz nowo utworzona Akademia Sztuki, wprowadziły do swojej działalności możliwość elektronicznej rejestracji. Więcej miejscowych instytucji szkolnictwa wyższego planuje wdrożyć tę funkcję w najbliższym czasie.

Uznany za najlepszy na Pomorzu Zachodnim rankingiem „Perspektyw”, PUM przyciąga co roku rzesze maturzystów chcących podjąć naukę na prestiżowych kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym. Ale oferta uczelni jest znacznie szersza i obejmuje takie specjalności jak dietetyka kliniczna, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo, logopedia kliniczna z terapią zajęciową, ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore, fizjoterapia, psychologia zdrowia, analityka medyczna, farmacja i biotechnologia medyczna.

Akademia Sztuki organizuje swoją ofertę edukacyjną wokół dwóch głównych obszarów. W pierwszym skupiają się kierunki wizualne, takie jak architektura wnętrz, architektura wnętrz i scenografia, przestrzeń wirtualna, film eksperymentalny, fotografia, grafika artystyczna, grafika projektowa, gry komputerowe i rzeczywistość wirtualna, komunikacja wizualna i projektowanie UX, kuratorstwo i realizacja wystaw, malarstwo, projektowanie mody, projektowanie produktu, scenografia i przestrzeń wirtualna, sztuka mediów oraz wzornictwo. Drugi blok to sfery związane z muzyką. Znajdują się tutaj takie kierunki jak edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, instrumentalistyka, wokalistyka, jazz i muzyka rozrywkowa oraz wokalistyka jazzowa i rozrywkowa z prowadzeniem zespołów.