Do Koszalina nadjeżdżają 65. Wyścigi Rowerkowe!

wyscigi

Już za niedługo w Koszalinie pojawi się wielu młodych kolarzy, którzy wezmą udział w 65. edycji Wyścigów Rowerkowych, jakie od lat przyciągają do siebie licznych mieszkańców miasta i okolic. Jak nakazuje tradycja, w zawodach ponownie będą uczestniczyć młodzi kolarze, którzy w tym roku będą się ścigać na górnym parkingu galerii handlowej Forum w Koszalinie.

65. Wyścigi Rowerkowe zawitają do Koszalina 18 czerwca br., zapewniając całą masę rewelacyjnej rozrywki nie tylko dla najmłodszych uczestników zabawy, ale również wszystkich dopingujących. Wyścigi to znakomita okazja do spędzenia aktywnego czasu na świeżym powietrzu, a także doskonała mieszanka rywalizacji i dobrej zabawy.

Warto zaznaczyć, że w corocznych Wyścigach Rowerkowych uczestniczą również dzieci starszych kolarzy, którzy brali udział we wcześniejszych edycjach. Wyścigi Rowerkowe to impreza z bogatą historią i więzią rodzinną, z racji czego miasto dba o to, aby wydarzenie odbywało się każdego roku. Ponadto, na imprezie będą dostępne też rozmaite atrakcje, które będą dodatkowo umilać czas kibicom młodych kolarzy.

Przeczytaj też o wyścigach kolarskich Masters dla młodych zawodników.

Medale, dyplomy i słodkie upominki

W Wyścigach Rowerkowych nikt nie przegrywa, w związku z czym każdy zawodnik otrzyma dyplom i słodki upominek. Natomiast zawodnicy na podium otrzymają także medale za zdobycie 1, 2 i 3 miejsca.

W zawodach mogą startować dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Będą brać udział w konkurencjach, które zostały dopasowane odpowiednio do ich wieku. Z tego względu odbędą się trzy następujące konkurencje:

  • Wyścig na 40 metrów (dzieci w wieku 3-4 lat)
  • Wyścig na 60 metrów (dzieci w wieku 5-6 lat)
  • Wyścig na 100 metrów (dzieci w wieku 7 lat)

Wszystkie osoby, które chcą zapisać swoje dzieci do udziału w Wyścigach Rowerkowych, mogą to zrobić, odwiedzając biuro ogłoszeń przy ul. Mickiewicza 24 w Koszalinie. Lokal czynny jest w godzinach 10:00-16:00. Wpisowe to kwota w wysokości 10 złotych.