Dzielnicowi ze Szczecinka zatrzymali 33-letniego hodowcę konopi indyjskich

W mieście Szczecinek, lokalni dzielnicowi zatrzymali mężczyznę w wieku 33 lat, który podejrzany był o prowadzenie uprawy konopi indyjskich we własnym mieszkaniu. Wobec zatrzymanego grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Zaangażowani w codzienne utrzymanie bezpieczeństwa mieszkańców dzielnicowi ze Szczecinka są kluczowymi strażnikami porządku. Często, podczas wykonywania swoich patrolowych obowiązków i prowadzenia rozmów z mieszkańcami, otrzymują cenne informacje o osobach budzących podejrzenia. Tak też było w przypadku omawianego zdarzenia. Informacja, którą otrzymał dzielnicowy, dotyczyła mężczyzny mogącego być w posiadaniu nielegalnych substancji narkotycznych.

Otrzymawszy takie zgłoszenie, dzielnicowy wraz ze swoim partnerem skierowali się pod podany adres, aby sprawdzić prawdziwość doniesienia. Niebawem po wejściu do wnętrza mieszkania, zauważyli koce powieszone po pokojach oraz zmienione od ostatniej wizyty ustawienie mebli. Ta niewielka modyfikacja wystroju wnętrza wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy, skłaniając ich do dokładniejszego przeszukania lokalu.