Gradobicie w Koszalinie! Potężna burza nad miastem i okolicą

burza

Jak wiadomo, deszczowa aura w północnej części Polski utrzymuje się już od poniedziałku, przynosząc ze sobą częste burze, silny wiatr i rzęsiste ulewy. Najgorsza pogoda nawiedziła województwo zachodniopomorskie, a w szczególności region koszaliński, przez który ostatnio przeszła wielka burza z gradem.

Ponura pogoda zaskoczyła mieszkańców miasta jeszcze przed południem, sprawiając, że ulice Koszalina i okolic bardzo szybko pokryły się lodowymi kulkami. To nagłe załamanie pogody znacznie utrudniło też warunki na drogach, tworząc śliską i zdradliwą nawierzchnię. Z tego względu nie obyło się bez niebezpiecznych wypadków, z których najgroźniejszym było dachowanie samochodu osobowego.

Poszkodowanym był kierowca BMW, który prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków. Jadąc po oblodzonej nawierzchni, w pewnym momencie stracił kontrolę nad pojazdem, który wypadł z drogi i dachował, zatrzymując się na pobliskim polu. Na szczęście, oprócz powierzchownych obrażeń, mężczyźnie nic się nie stało.

Ostrzeżenie z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Warto zaznaczyć, iż synoptycy donoszą, że nad Polską zanotowano aż dziewięć trąb powietrznych w ciągu jednego dnia. Przewidywane są silne burze i burze z gradem, podczas których może spaść nawet 25 litrów deszczu na metr kwadratowy. Z racji tego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gradobiciami, jakie mogą pojawić się na całym wybrzeżu bałtyckim.