Najciekawsze parki w Dziwnowie

Dziwnow-parki

Dziwnów nęci turystów swoją ujmującą architekturą i zabytkami przeszłości. Jednakże to śliczne miasteczko skrywa też w sobie wiele atrakcji dla dzieci i przepiękne miejsca na relaksujące spacery w towarzystwie Matki Natury. A jednymi z obiektów, które dostarczają wspaniałej rozrywki i zapewniają błogi odpoczynek, są dziwnowskie parki, gdzie mogą przyjemnie spędzić czas zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Park Miejski w Dziwnowie

Ten tętniący życiem zieleniec mieści się między ul. Parkową i ul. Reymonta w Dziwnowie. Jest to bardzo wyrazista wizytówka miasta, która oferuje rozmaite rozrywki dla osób w każdym wieku. Coś dla siebie znajdą tutaj nawet miłośnicy motoryzacji, którzy podczas odwiedzin w parku mogą podziwiać prawdziwy motocykl żużlowy.

Warto zaznaczyć, że wschodnia część parku została przebudowana w 2021 roku, z racji czego teren ten znacznie zyskał na atrakcyjności. Podobnie jest w przypadku części zachodniej, którą również odrestaurowano, umieszczając tutaj białe wiaty parkowe. Jest to definitywnie jedno z najlepszych miejsc na spacery w Dziwnowie.

Park Zdrojowy w Dziwnowie

A oto fantastyczna rozrywka dla całej rodziny! Park Zdrojowy w Dziwnowie to tryskający zabawą kompleks, gdzie można znaleźć rozmaite place zabaw z wieloma atrakcjami na świeżym powietrzu. Są tutaj bujaki, jeździki, małpie gaje, tory przeszkód i wiele innych. Znajduje się tu również niejeden obiekt sportowy, gdzie można uprawiać różne dyscypliny sportów drużynowych.

Jeżeli chcemy trafić do Parku Zdrojowego, musimy mieć na uwadze, że położony jest na wjeździe do Dziwnowa – między ul. Wybrzeże Kościuszkowskie i ul. Kaprala Koniecznego. Należy nadmienić, że kompleks znajduje się na obszarze starego drzewostanu. Dzięki temu mamy okazję na rodzinne spacery i błogi odpoczynek w otoczeniu unikalnej flory.

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

W tym parku żadne dziecko nie będzie się nudzić, podobnie jak żaden entuzjasta wehikułów szynowych. Na terenie parku rozstawiono bardzo dużo makiet kolejowych, gdzie można podziwiać, jak miniaturowe pociągi spełniają swoje zadania w tym pomniejszonym i bogatym w drobiazgi świecie. Są tutaj nawet małe latarnie morskie. W tej krainie wszystkie dzieci poczują się jak olbrzymy.

Park Miniatur i Kolejek możemy znaleźć przy ul. Marynarki Wojennej w Dziwnowie. Obiekt mieści się zaraz za mostem. Jest to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy odwiedzają Dziwnów. A jeżeli wybieramy się na wizytę w te rejony również z dziećmi, Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie powinien stać się obowiązkowym przystankiem na naszej turystycznej trasie.