Incydent na Zamkowym Pomoście w Szczecinku: Bójka, ranni i kontrowersyjna decyzja radnych miasta

W malowniczym mieście Szczecinek doszło do niepokojącego incydentu. Najbardziej urokliwe miejsce miasta, pomost przy zamku, stało się areną bójki, w której udział wzięło kilkanaście osób. W wyniku tego zdarzenia jeden z uczestników konfliktu odniósł obrażenia, które wymagały interwencji medycznej. Wbrew oczekiwaniom, mimo doznanych urazów, poszkodowany nie zdecydował się na zgłoszenie sprawy na policję. W związku z tym niepokojącym wydarzeniem, planuje się wprowadzenie nowych regulacji dotyczących konsumpcji alkoholu na terenie pomostu. Decyzja zapadnie podczas najbliższej sesji rady miasta, która odbędzie się w piątek.

Wydarzenia rozegrały się 21 czerwca. Pomost zamkowy w Szczecinku stał się miejscem gwałtownego starcia grupy osób. Na miejsce została wezwana policja, jednak gdy patrol dotarł na miejsce, napotkał jedynie poszkodowanego. Starsza aspirant Anna Matys, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Szczecinku jako oficer prasowy, przekazała, że mimo udzielonych wskazówek i informacji o prawach, poszkodowany nie zdecydował się na zgłoszenie zdarzenia. Policjanci nadal prowadzą działania w obrębie miejsca zdarzenia.

Potwierdzeniem powagi sytuacji były informacje przekazane przez Natalię Dorochowicz, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Zgodnie z jej informacjami, do akcji wezwano zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna, który doznał urazu głowy, miał zaledwie 22 lata. Po udzieleniu pomocy na miejscu, rannego przetransportowano do szpitala.