Wyciąganie ciężarówki z rowu blokuje ruch drogowy w kierunku Szczecina

Odcinek drogi S10 prowadzącej do Szczecina jest obecnie miejscem działań ratowniczych, które mają na celu usunięcie ciężarowego samochodu z rowu. Policja zdecydowała o objeździe dla pojazdów, kierując je na drogi wojewódzkie DW120 oraz DW119.

Informacje na temat sytuacji przekazał do prasy Marcin Kirkowski, pełniący dyżur w szczecińskim punkcie informacji drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Z jego relacji wynika, że ciężarówka ściągnięta z drogi była załadowana materiałami budowlanymi. Te zostały już jednak bezpiecznie przeładowane do innego pojazdu, a teraz trwa proces wyciągania uszkodzonej ciężarówki.

Incydent miał miejsce blisko osady Morawsko, leżącej kilka kilometrów od Szczecina. Droga ze Stargardu jest obecnie nieprzejezdna i policja kieruje ruch objazdem przez Kobylankę i Kołbacz, korzystając z dróg wojewódzkich numer 120 i następnie 119 – znanej również jako „stara trójka”. Przewidywane utrudnienia mają trwać do późnych godzin wieczornych, przynajmniej do godz. 20.

Obecnie policja prowadzi śledztwo w celu ustalenia okoliczności, które doprowadziły do zdarzenia. Dyżurny GDDKiA podkreślił, że ciężarówka zjechała z drogi na prostym odcinku S10.