Jechał hulajnogą po pijaku i spowodował kolizję. Dostał 3 500 zł mandatu

pijany-na-hulajnodze

Szczecińscy policjanci zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy, który poruszał się hulajnogą, będąc pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie pijany mężczyzna spowodował kolizję, zderzając się z nadjeżdżającym samochodem osobowym. Teraz będzie musiał ponieść konsekwencje za swoje zachowanie, płacąc 3,5 tys. zł mandatu.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie – mł. asp. Ewelina Gryszpan, obywatel Ukrainy, który kierował pod wpływem alkoholu hulajnogą, zderzył się z samochodem osobowym w centrum miasta. Na miejsce wezwano patrol policji i karetkę pogotowia.

W trakcie legitymowania cudzoziemca mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu. Natomiast po badaniu alkomatem okazało się, że obywatel Ukrainy ma w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Nowe, wyższe kary za łamanie przepisów drogowych

Mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z prowadzeniem hulajnogi pod wpływem alkoholu i spowodowaniem kolizji. Czeka go teraz wysoka kara pieniężna, ponieważ od Nowego Roku wszedł w życie nowy taryfikator mandatów.

Według zmian wprowadzonych w wysokościach mandatów 32-latek otrzymał karę na kwotę 3 520 złotych, z czego 2 500 złotych zapłaci za prowadzenie w stanie nietrzeźwości, a 1 020 złotych za spowodowanie kolizji.