Sianów: Usunięto awarię gazociągu, do której doszło podczas prac remontowych

W ubiegłą środę w miejscowości Sianów (woj. zachodniopomorskie) doszło do awarii gazociągu podczas prac remontowych. Z powodu awarii ewakuowano okolicznych mieszkańców, ponieważ w pobliżu znajdowała się stacja paliw. Usterka została już zażegnana i nie ucierpiała żadna osoba.

Jak poinformował kpt. Tomasz Kubiak – rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie, awaria rurociągu gazowego nastąpiła około godziny 14:00 w trakcie remontu na ul. Dębowej w Sianowie (pow. koszaliński). W wyniku usterki wystąpił wyciek gazu, do którego doszło niedaleko stacji benzynowej.

Ewakuowano około 500 osób

Z racji tego zarówno ze stacji paliw, jak i okolicznych sklepów oraz budynków mieszkalnych osiedla nr 3 w Sianowie ewakuowano około 500 osób. Ewakuowani mieszkańcy mogli przeczekać prace nad usterką, korzystając z gościnności Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie i miejskiego klubu seniora.

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku burmistrz Sianowa – Maciej Bielicki oznajmił, że awaria rurociągu gazowego została już zlikwidowana. Jednak przywrócenie sieci gazowniczej do pełnej funkcjonalności będzie możliwe dopiero w godzinach 22:00-23:00.

Podczas awarii nikt nie ucierpiał, a ewakuowani mieszkańcy wrócili do swoich domów.

Po więcej newsów z regionu zapraszamy na https://www.kurierszczecinski.pl