Szczecin: Policja zatrzymała pirata drogowego na Moście Pionierów

przekroczenie-szybkosci

Kilka dni temu szczecińskim policjantom rzucił się w oczy pojazd pędzący przez Most Pionierów w Szczecinie. 21-letni kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h, z racji czego zapoznał się z nowym taryfikatorem mandatów, który za takie wykroczenie przewiduje karę w wysokości 2 000 złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zauważyli samochód osobowy marki BMW, który poruszał się Mostem Pionierów z nadmierną prędkością. Radar policyjny wykazał, że mężczyzna pędził z prędkością 132 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie prędkości zezwala jedynie na 70 km/h.

Przeczytaj też o pijanym kierowcy hulajnogi.

Stracił prawo jazdy i dostał 2 000 zł mandatu

Kierowca BMW został zatrzymany, a następnie przebadany na trzeźwość alkomatem, który nie wykazał alkoholu w jego organizmie. Niemniej jednak za nieodpowiedzialną jazdę 21-latek stracił prawo do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto, zgodnie z nowym taryfikatorem, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 62 km/h będzie musiał zapłacić 2 000 złotych mandatu.

Policja ostrzega, że nie ma żadnych ulg w stosunku do piratów drogowych. Ich brawurowa jazda stanowi zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu. W związku z tym, każdy zatrzymany „uliczny rajdowiec” będzie musiał się zmierzyć z nowym taryfikatorem mandatów.