Miasto Szczecin potrzebuje lepszych połączeń kolejowych

Artur Łącki, parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej, a jednocześnie przewodniczący Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego, zdecydowanie wyraził swoje niezadowolenie z faktu, że pociąg Pendolino nie dociera do Szczecina – jednego z głównych miast w Polsce. W swojej opinii, w obecnej kadencji parlamentarnej powinniśmy podjąć wszelkie działania w celu zapewnienia połączenia Pendolino z tym miastem.

Na spotkaniu parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej, PSL-Trzeciej Drogi oraz Prawa i Sprawiedliwości w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, które odbyło się w poniedziałek, dyskutowano na temat regionalnych kwestii infrastruktury. Wszyscy uczestnicy zgadzali się co do priorytetu inwestycji drogowych i kolejowych dla regionu.

Artur Łącki w rozmowie z dziennikarzami podkreślił znaczenie dokończenia budowy dróg ekspresowych S3 i S6, a także budowy drogi S10 dla Szczecina oraz drogi S11 dla Koszalina. Zapewnił także, że kwestia połączenia Szczecina z siecią Pendolino jest kluczowa. Wyraził swoje zdziwienie, że pociąg dociera do Kołobrzegu, ale nie do Szczecina i wyraził nadzieję, że w obecnej kadencji legislacyjnej uda się to zmienić.

Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury i członek Koalicji Obywatelskiej, przekazał informację, że prace remontowe na trasie kolejowej między Warszawą a Szczecinem są bliskie ukończenia.