Spojrzenie studentów na pracę policji: wizyta na studiach kryminologicznych i kryminalistycznych w Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie

Studenci drugiego roku specjalizacji kryminologia i kryminalistyka z Uniwersytetu WSB MERITO mieli możliwość zanurzenia się w rzeczywistość służby mundurowej poprzez odwiedziny Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Te unikalne doświadczenie pozwoliło na pełniejsze zrozumienie i nowe perspektywy na temat pracy detektywistycznej.

W ramach programu edukacyjnego Uniwersytetu WSB MERITO, przyszli specjaliści w dziedzinie kryminologii i kryminalistyki mieli szansę na bezpośrednie obserwacje pracy policji. Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie miała za cel przybliżenie studiującym bogatego spektrum zadań wykonywanych przez różne departamenty policji.

Podczas tego spotkania, studenci mogli zgłębić tajemnice pracy Wydziału Techniki Kryminalistycznej. To właśnie tutaj odkrywanie śladów pozostawionych po przestępstwie staje się pasjonującą podróżą dzięki nowoczesnym narzędziom i technologiom. Zajrzenie za kulisy Wydziału Sztab Policji umożliwiło studiującym zrozumienie funkcjonowania struktury organizacyjnej policji, a także koordynacji działań na poziomie komendy.

Niezwykle inspirującym punktem tego wydarzenia było spotkanie z przedstawicielem Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. To właśnie tutaj studenci mieli okazję dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji oraz jakie wymagania są stawiane osobom, które pragną dołączyć do służby mundurowej.