Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego posprzątają Odrę

Akcja Czysta Odra wchodzi właśnie w drugi etap. Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego wraz z wolontariuszami z Niemiec i Czech posprzątają Odrę oraz jej dorzecza. Łącznie w wyjątkowej akcji weźmie udział ponad 20 tys. osób.

Społeczna inicjatywa na rzecz Odry

Wolontariusze z trzech państw rozpoczną akcję oczyszczania rzeki Odry 28 kwietnia. Wyjątkowa inicjatywa łączy ludzi i zwiększa świadomość społeczną w temacie zanieczyszczenia środowiska. W wydarzenie zaangażowało się ponad 20 tys. osób, a organizatorzy zachęcają do tworzenia kolejnych grup. W tej sytuacji można liczyć na zwrot kosztów sięgający maksymalnie 500 zł.

Osoby, które wezmą udział w akcji sprzątania Odry, oczyszczą rzekę z różnych poziomów. Część osób będzie pracować na kajakach, wyławiając z rzeki widoczne śmieci. Sprzątanie będzie realizowane również z lądu. Aby wyłowić z dna odpady złomowe, zdecydowano się na wykorzystanie specjalnych magnesów. Akcja jest bez wątpienia słuszna i szlachetna. Miejmy nadzieję, że z równą skutecznością uda się oczyścić rzekę i jej dorzecza z przedsiębiorstw nielegalnie zrzucających ścieki do wody.