Na trasie Szczecin-Kołobrzeg pojawi się trzeci pociąg w wersji hybrydowej

Już 14 lipca swój pierwszy kurs na trasie Szczecin-Kołobrzeg odbędzie nowoczesny pociąg hybrydowy. Nowy nabytek w województwie zachodniopomorskim posiada błękitną kolorystykę, która nawiązuje do morskiej toni. Obecnie w zachodniopomorskim jest to trzeci taki pociąg. Zarząd jednak już zapowiedział kupno kolejnych czterech tego typu pociągów.

Prezentacja nowego pociągu hybrydowego

Samorząd województwa wciąż inwestuje w transport kolejowy. Pierwsza trasa „Morskiego” (taką nosi nazwę) będzie miała miejsce już 14 lipca. To właśnie wtedy pokona on trasę do Kołobrzegu. Co ciekawe rządzący przygotowali także specjalną wystawę na cześć nowo zakupionej hybrydy. Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć nowy nabytek w okolicach latarni morskiej.

Błękitny pociąg będzie można dokładnie obejrzeć z zewnątrz i wewnątrz. Fani pociągów na pewno są zachwyceni tą informacją. Szczególnie, że w tym momencie nie znajduje się zbyt dużo takich okazów. I to nie tylko w województwie zachodniopomorskim, lecz w całej Polsce. Dlatego też zwiedzanie błękitnego pociągu będzie nie lada gratką dla wszystkich pasjonatów, a także osób zainteresowanych.