Oczekiwanie na zimę: Powiat Szczecinecki przygotowuje się do walki ze śniegiem

Mimo iż do formalnego początku zimy brakuje jeszcze blisko 60 dni, prognozy pogody już teraz zapowiadają pojawienie się śniegu w listopadzie. Dlatego właśnie jednostki zobowiązane do utrzymania drogi w stanie używalności podczas zimowych miesięcy na obszarze powiatu szczecineckiego rozpoczynają intensywne przygotowania. Ich celem jest skuteczna walka z nadchodzącymi opadami śniegu oraz oblodzeniem dróg.

To jasne – zbliżająca się zima nie ma prawa zaskoczyć tych służb. Lokalny Zarząd Dróg na ten sezon zgromadził przeszło 800 ton produktów takich jak sól i piasek, które są niezbędne do utrzymania dróg w odpowiednim stanie. Wszystkie trzy oddziały dysponują pełnymi magazynami tych materiałów. Aktualny stan zapasów dla poszczególnych oddziałów jest następujący: Oddział Dróg 1 Szczecinek – 105 ton soli i 51,44 piasku; Oddział Dróg 2 Łęknica – 53 tony soli i 370 ton piasku; Oddział Dróg 3 Biały Bór – 29 ton soli i 200 ton piasku.

Proces przetargowy, mający na celu wybór podmiotów i firm odpowiedzialnych za utrzymanie dróg zimą na terenie powiatu szczecineckiego, jest jeszcze w toku. Cała procedura została podzielona na siedem oddzielnych zadań. Do tej pory Starostwo Powiatowe udane wyłoniło wykonawców dla trzech z nich.

Po przeprowadzeniu pierwszego przetargu, udało się zidentyfikować wykonawcę odpowiedzialnego za utrzymanie następujących dróg: Silnowo – Piława – DK20, Silnowo – Dąbrowica (do końca nawierzchni bitumicznej), Silnowo- Uniemino, Ostropole – skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1266Z, skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1282Z –DK 20 w miejscowości Silnowo.