Pod przejeżdżającym autem wystrzeliła woda ze studzienki. Silny strumień poderwał pojazd w górę

deszcz

W ostatnim tygodniu załamania pogody w Polsce stają się coraz powszechniejszym zjawiskiem. Gradobicia, upały, rzęsiste ulewy, burze z piorunami i porywisty wiatr dają się we znaki mieszkańcom w całym kraju. Nie inaczej sprawa ma się w Świdwinie, gdzie z powodu ekstremalnych warunków atmosferycznych nawet samochody wylatują w powietrze.

Kilka dni temu w internecie pojawiło się nagranie ze Świdwina (woj. zachodniopomorskie), na którym można zauważyć, jak silny strumień wody wystrzeliwuje ze studzienki na jednej z miejskich ulic. W tym samym momencie nad studzienkę nadjechał samochód osobowy, którego fontanna wybiła w powietrze na wysokość kilkudziesięciu centymetrów.

Po chwili kierująca samochodem kobieta zatrzymała swój pojazd i włączyła światła awaryjne. Następnie szybkim krokiem podbiegła do tylnych drzwi, ponieważ na tylnym siedzeniu jechało dziecko. Mały podróżnik prawdopodobnie przestraszył się zaistniałej sytuacji. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Nadchodzi poprawa pogody

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w nadchodzący weekend pogoda powinna się znacznie poprawić prawie w całej Polsce. Wyjątkiem może być wschodnia część kraju, gdzie zapowiadane są przelotne opady deszczu.

Temperatura w zachodniej części Polski będzie utrzymywać słupki rtęci na poziomie 29 stopni Celsjusza. Natomiast na Podkarpaciu, Suwalszczyźnie i nad morzem będzie oscylować w przedziale 22-23 stopni Celsjusza.

Zadbaj o bezpieczeństwo i dowiedz się, jak przygotować się na burze.