Koszalińscy policjanci sprawdzili 150 motocyklistów. Ośmiu prowadziło swoje jednoślady po spożyciu alkoholu

motor

W ubiegły weekend w Polanowie odbył się Międzynarodowy Zlot Motocykli, gdzie pojawiło się wielu pasjonatów warczących maszyn. Po zakończeniu imprezy motocykliści zaczęli rozjeżdżać się po okolicznych ulicach, a policjanci z koszalińskiej drogówki sprawdzali, czy jeźdźcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Niestety nie wszyscy postanowili dostosować się do kodeksu drogowego.

W trakcie Międzynarodowego Zlotu Motocykli, który miał miejsce 10 lipca w Polanowie, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie pilnowali bezpieczeństwa na drogach. Kiedy motocykle zaczęły opuszczać zlot i wyjeżdżać na publiczne ulice, policjanci zaczęli przeprowadzać kontrole drogowe, sprawdzając, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów.

Zatrzymane prawa jazdy i dowody rejestracyjne

W sumie do kontroli zatrzymano 150 motocyklistów, z których 8 prowadziło swój pojazd, będąc pod wpływem alkoholu. Natomiast 15 zatrzymanych nie posiadało uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z powyższym stróże prawa zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych i 8 praw jazdy.

Pijani kierowcy zostali przewiezieni na komendę, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut prowadzenia jednośladu w stanie nietrzeźwości. Jeżeli sąd wymierzy podejrzanym pełną karę, trafią do więzienia na 2 lata.

A jeżeli odwiedzisz https://swidnikinfo.pl, będziesz mógł znaleźć artykuły o wypadkach motocyklowych.