Woliński Park Narodowy – atrakcyjny cel wycieczki turystycznej

Jest atrakcyjnym celem wycieczki dla tych, którzy chcą miło spędzić wolny czas na łonie natury. Woliński Park Narodowy zachwyca, a czekające na jego terenie atrakcje mogą zrobić ogromne wrażenie na każdym z nas. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas wędrówek po jego terenie?

Dla kogo wczasy w rejonie tego parku będą najlepszym rozwiązaniem?

Woliński Park Narodowy to miejsce wyjątkowe z kilku względów. Park ten obejmuje jedną z najciekawszych polskich wysp – wyspę Wolin, znaną doskonale i miłośnikom przyrody, i tym, którzy lubią wędrować śladami historii. Wody przybrzeżne, piękne rozlewiska oraz wyspy wstecznej delty Świny – oto najważniejsze atrakcje, z jakimi można się spotkać w trakcie wycieczki po terenie tego parku. Oprócz tego zachwyca także Jezioro Turkusowe należące do Wolińskiego Parku Narodowego. Warto tu również zwrócić uwagę na tak charakterystyczne elementy krajobrazu, jakimi są strome klify. Mogą one oczarować każdego, a spacer w ich rejonie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Atrakcje turystyczne Wolińskiego Parku Narodowego

Nie lada gratką są też cztery jeziora polodowcowe, znajdujące się na terenie WPN. Na co jeszcze warto tu zwrócić uwagę? Na piękne lasy, w których dominują sosny oraz buczyny pomorskie. Na terenie parku można się też nacieszyć ciekawą szatą roślinną, przy czym na miłośników flory czeka tu wiele rzadkich i chronionych gatunków. Są wśród nich m. in.: długosz królewski, mikołajek nadmorski oraz wiciokrzew pomorski. A co ze zwierzętami? W ich gronie wyróżniają się morświny, sowy i wodniczki. Tereny Wolińskiego Parku Narodowego są też miejscem interesującym dla miłośników ptaków i większych zwierząt, a jedną z popularniejszych atrakcji w tej części kraju stał się pokazowy rezerwat żubrów w pobliskich Międzyzdrojach.