Podsumowanie akcji policyjnej "Majówka" 2024 na drogach Zachodniopomorskiego – 88 nietrzeźwych kierowców i 4 ofiary śmiertelne

Zakończyło się sześciodniowe działanie funkcjonariuszy policji w ramach akcji „Majówka” na terenie Pomorza Zachodniego. Służby pracowały w warunkach zdecydowanie zwiększonego natężenia ruchu, spowodowanego piękną pogodą, która towarzyszyła mieszkańcom regionu przez cały okres. Zauważyć można było znaczny wzrost liczby pojazdów na drogach różnego typu, zarówno lokalnych, jak i ekspresowych czy autostrad.

W dniach od 30 kwietnia do 5 maja 2024 roku policja odnotowała wzrost liczby tragicznych incydentów na drogach w porównaniu do tej samej akcji rok wcześniej. W wyniku 14 wypadków życie straciły 4 osoby, a kolejne 12 zostało rannych. Dla porównania warto wspomnieć, że podczas majówki w 2023 roku doszło do 7 wypadków, które jednak nie przyniosły ofiar śmiertelnych, a liczba rannych wyniosła wtedy 10 osób.

Podczas tegorocznej majówki nasilił się ruch drogowy na trasach prowadzących do popularnych destynacji turystycznych oraz dużych miast. Funkcjonariusze policji podejmowali odpowiednie działania, mające na celu utrzymanie płynności ruchu oraz minimalizację utrudnień drogowych, poprzez kierowanie ruchem i wytyczanie alternatywnych tras objazdowych.

Podczas podejmowanych działań, policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących pojazdami. Kontrolowali również sposób prowadzenia motocykli, zasady przewożenia pasażerów w pojazdach, zwłaszcza dzieci, i interweniowali w sytuacjach niebezpiecznego zachowania kierowców w stosunku do słabiej chronionych uczestników ruchu drogowego.