Policja poszukuje sprawcy strzelaniny w Świnoujściu

strzelanina-swinoujscie

21 września w Świnoujściu miała miejsce strzelanina, podczas której poszkodowany został 42-letni mężczyzna. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, a rannego mężczyznę przewieziono do szpitala. Policja nie zidentyfikowała jeszcze napastnika i trwa też śledztwo w sprawie ustalenia jego miejsca pobytu. Funkcjonariusze badają całą sprawę we współpracy z Prokuraturą Okręgową.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek około godziny 16:00 przy ulicy Witosa w Świnoujściu, w województwie zachodniopomorskim. Jak informuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu Kamil Zwierzchowski, 42-letni mieszkaniec Krakowa wchodził do jednego z budynków mieszkalnych, gdy nagle ktoś zaczął do niego strzelać. Napastnik oddał w stronę mężczyzny kilka strzałów, a potem uciekł.

42-latek miał sporo szczęścia, ponieważ został trafiony tylko jednym pociskiem, który ranił go w udo. Na miejsce wezwano policję i służby medyczne, które po krótkich oględzinach przewiozły poszkodowanego do pobliskiego szpitala w Świnoujściu. Stan rannego jest stabilny i nie zagraża mu niebezpieczeństwo.

Z kolei sprawca w dalszym ciągu poszukiwany jest przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, którzy prowadzą śledztwo w tej sprawie we współpracy prokuraturą. Jak na tę chwilę policja nie chce zdradzać szczegółów na temat trwającego dochodzenia.