Dwie siostry zgubiły się w lesie

zagubione-w-lesie

We wtorek dwie siostry wybrały się na grzybobranie do kompleksu leśnego w okolicy Bornego Sulinowa. Starsza siostra zaparkowała samochód na drodze wjazdowej i weszła do lasu ze swoją dziewięcioletnią siostrą. W pewnym momencie dziewczyny zorientowały się, że nie mogą znaleźć drogi powrotnej do samochodu. Na szczęście interweniowała policja, dzięki której siostry bezpiecznie wróciły do domu.

Sytuacja miała miejsce 14 września około godziny 18:00. Dyżurny policji w Szczecinku otrzymał zgłoszenie od młodej kobiety, która oznajmiła, że wraz z młodszą siostrą poszły do lasu i teraz nie mogą znaleźć drogi z powrotem. Dodała, że nie wie, w jakim miejscu obecnie się znajdują i jak daleko zaparkowały samochód. Poinformowała dyżurnego, że z powodu godzin wieczornych i zapadającego zmroku straciła orientację w terenie.

Policjanci z Bornego Sulinowa i Szczecinka podjęli działania w celu namierzenia lokacji dziewczyn. Starsza siostra miała przy sobie naładowany telefon, co znacznie ułatwiło sprawę policjantom. Zadzwonili do niej i próbowali zlokalizować miejsce pobytu przy pomocy sygnału. Ponadto, otrzymywali też zdjęcia okolicy, które kobieta wysyłała im ze swojego telefonu. Po konsultacji z leśniczym funkcjonariuszom udało się zlokalizować miejsce, w którym przebywały siostry.

Zagubione uratował naładowany telefon i błyskawiczna akcja policjantów, dzięki czemu obydwie siostry wróciły bezpiecznie do domu. Gdyby nie to, istniałyby duże szanse, że musiałyby spędzić noc w lesie.