Kierowca z poszukiwanym pasażerem uciekali przed policją

poscig-policja

Kilka dni temu w województwie zachodniopomorskim policjanci z drogówki zatrzymywali pojazdy do wyrywkowej kontroli. Szczególnie rzucił im się w oczy kierowca, który jechał z nadmierną prędkością. Gdy próbowali go zatrzymać, mężczyzna rzucił się do ucieczki. Po niedługim pościgu funkcjonariusze policji odnieśli sukces. Kierowca został złapany i przewieziony do aresztu. Za kratki trafił także jego pasażer, który był poszukiwany przez policję.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Trzeszczyn, gdzie policjanci z Polic chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę forda, który przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. Na widok policjantów 37-letni kierowca forda zwolnił, ale chwilę potem z piskiem opon ruszył w dalszą drogę, nie pozwalając policji, aby go zatrzymała. Funkcjonariusze ruszyli w pogoń, dając mężczyźnie znaki świetlne i dźwiękowe. Jednak to nie poskutkowało.

Pościg zakończył się na ulicy Kuźnickiej, gdzie kierowca nagle zahamował i zatrzymał się na środku drogi. Policjanci szybko podbiegli do forda, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. W samochodzie znajdował się 37-letni kierowca i trójka pasażerów. Wśród nich był 26-letni mężczyzna, który był poszukiwany przez policję. Okazało się również, że kierowca nie ma upoważnień do prowadzenia pojazdów.

Na poszukiwanego 26-latka czeka 7 lat pozbawienia wolności, który był poszukiwany listem gończym za kradzieże i włamania. Natomiast kierowca odpowie za swoje czyny przed sądem.