Program Czyste Powietrze: nowe, korzystniejsze warunki!

Program Czyste Powietrze cieszy się w Polsce dużą popularnością. W samym województwie zachodniopomorskim złożono już ponad 12.5 tys. wniosków o dofinansowanie wymiany starych źródeł ciepła na nowe. Program jest także ogromnym wsparciem dla osób chcących wykonać kompleksową termomodernizację budynku. Od przyszłego roku wejdą w życie nowe, korzystniejsze warunki finansowania w ramach programu Czyste Powietrze.

Wyższy próg dochodowy i większe dofinansowanie

Od nowego roku osoby, które planują wymianę starego kotła grzewczego lub rozważają kompleksową termomodernizację domu, mogą liczyć na lepsze warunki uczestnictwa w programie Czyste Powietrze. Od teraz uzyskanie dofinansowania będzie łatwiejsze, między innymi dzięki zwiększonym progom dochodowym. Beneficjenci będą mogli liczyć na większe wsparcie. Maksymalna kwota dotacji wyniesie nawet 135 tys. zł! Tak duże wsparcie można otrzymać, decydując się na termomodernizację.

Program Czyste Powietrze jest ściśle związany z likwidacją tak zwanych kopciuchów. Wymiany kotłów grzewczych i termomodernizacje budynków przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w okolicy, a także zmniejszają wydatki na ogrzewanie.