Przewoźnicy i rolnicy z Zachodniopomorskiego protestują przed Urzędem Wojewódzkim

Grupa protestujących przewoźników dotarła do Urzędu Wojewódzkiego w Zachodniopomorskim, mniej więcej o godzinie 15. Wszystko po to, aby spotkać się z Adamem Rudawskim, wojewodą zachodniopomorskim i wręczyć mu swoje postulaty.

Około godziny 15, autokary z protestującymi przewoźnikami zawitały pod budynkiem Urzędu Wojewódzkiego. Głównym punktem ich agendy było przekazanie swoich postulatów Adamowi Rudawskiemu, pełniącemu funkcję wojewody zachodniopomorskiego.

Na miejscu z nimi solidaryzowali się także rolnicy. Edward Kosmal, reprezentujący Solidarność Rolników Indywidualnych, podkreślał, że obie grupy walczą o podobne sprawy. Wyraził obawy co do przyszłości branży transportowej oraz rolnictwa, kiedy brak jest realnych działań ze strony Komisji Europejskiej w zakresie wprowadzenia ceł i kontyngentów. Zdaniem Kosmali, rolnicy z Ukrainy są lepiej traktowani pomimo tego, że kraj ten nie jest członkiem Unii Europejskiej i nie przestrzega jej norm, do których polscy rolnicy musieli dostosować się w ciągu ostatnich 10 lat.

Wśród postulatów przedstawionych wojewodzie przez protestujących rolników i przewoźników znalazły się m.in.: inspekcje firm z krajów wschodnich otwierających swoje placówki w Polsce, likwidacja ukraińskiego systemu e-kolejek oraz zapewnienie dopłat do zakupu pojazdów o zerowej emisji.