Realizacja dwóch projektów mieszkaniowych w Świdwinie przez SIM KZN-Zachodniopomorskie

SIM KZN-Zachodniopomorskie, firma deweloperska z województwa zachodniopomorskiego, podjęła się realizacji dwóch inwestycji mieszkaniowych w Świdwinie, które po ukończeniu dostarczą 44 nowe mieszkania. Jednym z projektów jest adaptacja budynku dawnego dowództwa Powiatowej Komendy Policji na 16 mieszkań.

Wspomniany budynek, który ma zostać przystosowany do celów mieszkaniowych, został przekazany firmie SIM KZN-Zachodniopomorskie jako aport. Wydarzenie to miało miejsce podczas konferencji prasowej w czerwcu 2023 roku, kiedy to burmistrz Piotr Feliński wręczył klucze do nieruchomości prezesowi firmy, Tomaszowi Trunowi.

Adres budynku to ulica Wojska Polskiego 18A. W jego wnętrzu znajdzie się miejsce na 16 apartamentów, z czego trzy zostaną w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto powstaną dwa lokale usługowe. Mieszkania będą wykończone „pod klucz”, co oznacza, że będą zawierały biały montaż, płytki łazienkowe oraz zabudowę kuchenną wyposażoną w piekarnik i płytę elektryczną.

Deweloper prowadzi również proces przetargowy na wybór firmy budowlanej, która ma wybudować czteropiętrowy blok mieszkalny. Ten projekt będzie realizowany na działce o numerze 8/11 i powierzchni 5457 m², znajdującej się przy ulicy Dobrej w Świdwinie.