Akcja "Sprzątanie Świata" z udziałem dzieci z Przedszkola nr 8 w Koszalinie

W ramach edukacji ekologicznej, przedszkolaki z placówki o numerze ósmym i imieniu J. Korczaka w Koszalinie z zaangażowaniem włączyły się w globalną akcję „Sprzątanie Świata”. Ich główne zadania polegały na uporządkowaniu terenów otaczających najbliższe osiedla blokowe oraz szerzeniu świadomości o znaczeniu troski o stan naszej Planety Ziemi wśród lokalnej społeczności.

Co roku zarówno te małe, jak i starsze pociechy biorą czynny udział w lekcjach dedykowanych ochronie środowiska naturalnego i utrzymaniu czystości na obszarach zieleni. W trakcie takich interaktywnych spotkań, maluchy mają okazję dowiedzieć się, dlaczego troska o ekosystem jest tak ważna. W celu zachęcenia ich do segregacji odpadów, w przedszkolu zainstalowane zostały specjalne pojemniki – każdy z nich przeznaczony jest do gromadzenia innego rodzaju odpadów, takich jak papier czy plastik.

Po zakończeniu zajęć teoretycznych, przyszedł czas na praktykę. Wyposażone w rękawiczki ochronne i worki na śmieci, dzieci pod opieką swoich wychowawców rozpoczęły sprzątanie terenów zielonych otaczających przedszkole oraz sąsiednich blokowisk. Misją tej akcji było nie tylko dosłowne uporządkowanie przestrzeni, ale również promowanie zasad ekologicznego stylu życia już od najmłodszych lat.