Samochód osobowy dachował na DK6 w pobliżu Malechowa

dachujace-auto

W miniony poniedziałek na DK6 pod Malechowem zdarzył się niebezpieczny wypadek, w wyniku którego dachował samochód osobowy. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji i kilka zastępów straży pożarnej. Na czas oględzin miejsca wypadku na odcinku drogi wprowadzono ruch wahadłowy.

Do groźnego wypadku doszło 9 maja w godzinach popołudniowych na drodze krajowej nr 6, na trasie Malechowo – Niemica, w gminie Malechowo. Jak relacjonuje st. asp. Kinga Warczak, oficer prasowy Powiatowego Komendanta Policji w Sławnie, prawdopodobnie przyczyną wypadku była chwilowa nieuwaga kierowcy, który na moment odwrócił się w stronę dziecka podróżującego w foteliku na tylnym siedzeniu.

Dziecko zostało przewiezione do szpitala

Jak podaje st. kpt. Damian Tomczyk, oficer prasowy Powiatowego Komendanta Państwowej Straży pożarnej w Sławnie, w pewnym momencie kierowca samochodu osobowego marki Skoda zjechał z drogi i uderzył w przydrożną barierkę, co sprawiło, że pojazd zaczął dachować. W wyniku wypadku siedzące na tylnym siedzeniu dziecko zostało zabrane do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

O wypadkach z udziałem dachujących samochodów piszemy także pod adresem infobilgoraj.pl.

Do akcji ratunkowej wezwano funkcjonariuszy policji, zespół ratownictwa medycznego, a także dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Malechowie. Na czas oględzin miejsca wypadku i uprzątnięcia jezdni ruch na DK6 został zablokowany, a następnie wznowiony w postaci tymczasowego ruchu wahadłowego.