Seniorzy oraz pracownicy ośrodka wypoczynkowego w Pogorzelicy dotknięci zatruciem pokarmowym

Wydarzył się niepokojący incydent w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Pogorzelicy, położonej w województwie zachodniopomorskim. Niewłaściwe spożycie pokarmu zaowocowało przypadkiem zatrucia, który dotknął grupę seniorów. Wszystkie osoby są mieszkańcami tego samego pensjonatu i skierowały się do najbliższej placówki medycznej, zgłaszając objawy zatrucia żywnością. Szokująca liczba 40 osób padła ofiarą niezdrowego pożywienia, a co gorsza, w gronie poszkodowanych znaleźli się również pracownicze ośrodka. Cała sprawa jest dokładnie badana przez sanepid, który przeprowadził już pobranie próbek, również od żywności.

Niepokojące wiadomości nadeszły podczas świąt z Pogorzelicy na zachodzie Polski, gdzie grupa seniorów, korzystająca z uroków nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego, zgłosiła się do opieki zdrowotnej z dolegliwościami sugerującymi zatrucie pokarmowe.

W ostatnich dniach, ośrodek w Pogorzelicy był miejscem wypoczynku dla 60 seniorów. Niestety, zgłoszenia do opieki zdrowotnej dotyczyły ponad połowy z nich, którzy skarżyli się na symptomy zatrucia pokarmowego. Rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, Małgorzata Kapłan, potwierdziła te niepokojące informacje w rozmowie z TVN24. Zaznaczyła, że najpowszechniejsze objawy zgłaszane przez poszkodowane osoby to wymioty, biegunka, gorączka oraz osłabienie. W sumie takie objawy zauważono u 40 osób, w tym również u kilku pracowników ośrodka. Na szczęście, nie było konieczności hospitalizowania żadnej z osób dotkniętych zatruciem.