Stypendia sportowe przyznane w Koszalinie: 23 zawodników i trzech trenerów cieszy się z dofinansowania

W ramach tegorocznej puli stypendialnej, na którą miasto Koszalin przeznaczyło blisko 80 tysięcy złotych, wsparcie finansowe otrzymało 23 sportowców i trzech ich trenerów. Wśród beneficjentów znalazło się także czterech sportowców z niepełnosprawnościami. Dokładna kwota wydzielona na stypendia wyniosła 79 800 złotych.

Decyzje o przyznaniu środków podejmowała Komisja Stypendialna, która miała do rozpatrzenia 35 wniosków. Ostatecznie tylko 23 z nich spełniły kryteria, a za ich ocenę odpowiedzialny był przewodniczący komisji, Ryszard Fornalczyk. Fornalczyk to wybitny sportowiec pochodzący z regionu koszalińskiego, który zdobył cztery złote medale w wyciskaniu sztangi leżąc podczas różnych edycji igrzysk paraolimpijskich i obecnie jest członkiem Rady Sportu działającej przy Prezydencie Miasta Koszalina.

W gronie stypendystów znaleźli się m.in. Dominik Jagusz, Mateusz Łuszczyński, Wiktor Hasa, Michał Maciuk, Adrianna Kret, Wiktor Rumian i Damian Korbus reprezentujący Zapaśniczy Klub Sportowy. Stypendia otrzymali również Maria Gutkowska, Kacper Szpryngiel, Kacper Sapeta oraz Artur Pawłowski z Fight Club Koszalin. Beneficjenci z Klubu Sportowego Judo Gwardia to Filip Bieliński, Kamil Kustrzycki i Jakub Kamiński. Natomiast stypendystami z klubu Judo Samuraj zostali Anika Łozińska i Grzegorz Babirecki.