Szczecin instaluje nowe stacje roweru miejskiego

rower-miejski-szczecin

Mieszkańcy Szczecina stawiają na zdrowe aktywności ruchowe, czego dowodem może być coraz więcej rowerów mknących ulicami miasta. Ze względu na rosnący ruch dwukołowy Szczecin zdecydował się na zainstalowanie dwóch nowych stacji dla rowerów miejskich. Pierwsza powstanie przy kąpielisku Arkonka, a druga przy Węźle Głębokie.

Rower miejski jest bardzo popularny w Szczecinie, ponieważ stwarza mieszkańcom i turystom możliwość do większej swobody. Rower miejski można zaparkować w wielu różnych miejscach. Dzięki temu za niewielką opłatą nie musimy go przyprowadzać tam, skąd go pożyczyliśmy. Plusem jest również to, że jeśli zdecydujemy się oddać rower z miejsca, z którego go zabraliśmy, to jeszcze na tym trochę zarobimy.

100 stacji roweru miejskiego w Szczecinie

Nowo powstałe stacje rowerowe w Szczecinie sprawiły, że pod kątem całkowitej ich liczby miasto przekroczyło już 100 lokacji. Zanim pojawiły się dwie nowe stacje, na terenie Szczecina można już było korzystać z 99 takich obiektów. Warto jednak zaznaczyć, że nowe stacje będą wykorzystywane tylko w sezonie.

Jeżeli chcesz znać szczegóły, sprawdź, jak wystartował nowy sezon dla rowerów miejskich w Wągrowcu.

Montaż nowych stacji poparły już Nieruchomości i Opłaty Lokalne Sp. z o.o., dodając, że nowe stacje roweru miejskiego będą dostępne do użytku do września. Co więcej, miasto zastanawia się także nad stworzeniem stacji całorocznych, które miałyby stanąć przy ul. Grota Roweckiego albo Parku Międzyosiedlowym im. Tadeusza Kutrzeby.