Szczecin: Na lotnisku porzucono samolot z Egiptu

samolot

Dnia 17 marca w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność wydarzyła się dość nietypowa sytuacja. Na jednym z pasów wylądował Boeing 737-800, który jest własnością linii lotniczych Azur Air Ukraine. Po opuszczeniu pokładu przez załogę i pasażerów samolot został porzucony na lotnisku. Władze lotniska przetransportowały kolosa na boczne stanowisko, gdzie stoi sobie do dzisiaj.

Jak poinformowało miasto, Boeing 737-800 linii Azur Air Ukraine przyleciał na lotnisko Szczecin-Goleniów z Sharm El Sheik w Egipcie. Na pokładzie znajdowało się 150 ukraińskich pasażerów i załoga samolotu. Obywatele Ukrainy wylecieli na wakacje, zanim jeszcze Federacja Rosyjska zaatakowała ich ojczyznę.

600 złotych opłaty za „lotniskowy parking”

Jak podają władze portu lotniczego, po opuszczeniu samolotu załoga Boeinga oświadczyła, że to był ich ostatni lot tymi liniami, ponieważ zostali zwolnieni przez przewoźnika z pełnienia swoich obowiązków. Z tego względu maszyna została ustawiona na „poboczu”, aby nie kolidowała z ruchem na płycie lotniska. Za każdy dzień postoju samolotu na lotnisku Szczecin-Goleniów naliczana jest kara w wysokości 600 złotych.

Jak na tę chwilę nie udało się jeszcze zidentyfikować właściciela porzuconej maszyny. Z racji tego władze portu donoszą, że skierują wniosek do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, aby ustalić właściciela Boeinga i poinformować, aby odebrał swoją własność.

A jeżeli szykujesz się do odlotu, zerknij, jak się przygotować na podróż samolotem.