Szczecin: Wyrok dla mężczyzny, który pobił działacza PiS i złamał mu nos

pobicie

Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał wyrok w sprawie mężczyzny oskarżonego o złamanie nosa szczecińskiemu działaczowi PiS – Januszowi Jagielskiemu. W maju 2019 roku Janusz Jagielski wraz ze swoim kolegą został zaatakowany przez agresywnego mężczyznę. Sąd skazał sprawcę na 15 miesięcy więzienia i 6 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

Do zdarzenia doszło w maju 2019 roku na jednym z osiedli w Szczecinie. Janusz Jagielski rozdawał tam ulotki, roznosząc je wraz ze swoim kolegą. Napastnik zaatakował mężczyzn w klatce schodowej. W pewnym momencie obydwaj wybiegli na zewnątrz, a agresor wybiegł zaraz za nimi. Jednak, gdy dostrzegł innych przechodniów, zrezygnował z dalszej pogoni.

Na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze policji i służby medyczne ze Szczecina. Sprawca szybko został zatrzymany i przewieziony do lokalnego aresztu. Z kolei poszkodowani zostali przebadani przez lekarzy pogotowia, którzy stwierdzili, że Janusz Jagielski ma złamany nos i potrzebuje opieki szpitalnej.    

15 miesięcy więzienia i 6 tysięcy do zapłaty

Jak poinformował Michał Tomala, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie, podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące wymuszania określonego zachowania i spowodowania obrażeń ciała. Ponadto, przestępstwo zostało popełnione w ramach recydywy.

Sąd skazał podejrzanego na 15 miesięcy pozbawienia wolności, a także 6 000 zł w ramach rekompensaty dla poszkodowanych. 5 000 złotych powędruje do Janusza Jagielskiego, któremu sprawca złamał nos. Natomiast jego kolega, którego napastnik tylko popchnął, otrzyma 1 000 złotych.