Darmowy przegląd pojazdów w jednej ze stargardzkich szkół

przeglad-samochodowy

Od kilku dni wszyscy kierowcy w Stargardzie mają kolejną szansę, aby zdecydować się na darmowy przegląd swojego samochodu. Organizatorem akcji jest Zespól Szkół nr 5 w Stargardzie, który już od 10 lat oferuje darmowe przeglądy.

W ostatnich latach przeglądy były ograniczone z powodu utrzymującej się pandemii i nie odbywały się tak często. Jednak Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie dokładał wszelkich starań, aby mieszkańcy miasta mogli korzystać z darmowego przeglądu samochodowego nawet w okresie pandemii. Przeglądy szkolne cieszą się sporym zainteresowaniem, a kierowcy są bardzo zadowoleni z kompetencji przyszłych specjalistów.

W trakcie ostatniej takiej akcji z przeglądów samochodowych skorzystało ponad 20 kierowców. Wygląda też na to, że w tym roku będzie ich znacznie więcej. Z tego względu ZS5 zaprasza wszystkich mieszkańców Stargardu i okolic, aby skorzystali z darmowej oferty warsztatu szkolnego.

Mieszkańcy mają w tej kwestii bardzo przychylne opinie i z ochotą decydują się na darmowy przegląd. Dzięki temu otrzymują drobiazgową diagnostykę swojego pojazdu, informacje o usterkach i awariach, wymianie klocków hamulcowych, wymianie oleju, konserwacji silnika itp.

Przeglądy przeprowadzane przez uczniów ZS5

Należy jednak zaznaczyć, że przegląd w stargardzkiej szkole nie należy do wymaganych, okresowych badań technicznych. Z tego też powodu kierowcy nie otrzymają w swoim dowodzie rejestracyjnym potwierdzenia o zaliczonym przeglądzie.

Darmowe przeglądy korzystne są nie tylko dla kierowców, ale również dla uczniów, którzy mają okazję poprawić swoje umiejętności w dziedzinie mechanika. Są to znakomite zajęcia praktyczne, skutecznie przygotowujące uczniów do pracy w warsztatach samochodowych i punktach sprawności technicznej.

Nie jest to pierwsza i z pewnością nie ostatnia akcja tego typu zorganizowana przez Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie. Kolejne darmowe przeglądy planowane są na wiosnę 2022.