Tragiczny wypadek samochodowy w Rurzycy – mężczyzna zginął po uderzeniu w drzewo

23 kwietnia 2024 roku, dokładnie o 04:41, służby ratunkowe w Goleniowie zostały powiadomione o poważnym incydencie drogowym. Informacja dotyczyła kolizji samochodu osobowego z drzewem. Do zdarzenia doszło na ulicy Goleniowskiej w miejscowości Rurzyca.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zespołu straży pożarnej, dowodzący akcją ratunkową potwierdził, że zgłoszenie było prawdziwe. W rozbitym samochodzie znajdował się mężczyzna, który był nieprzytomny i zakleszczony wewnątrz pojazdu. Co więcej, stwierdzono brak tętna i oddechu u poszkodowanego. Strażacy natychmiast podjęli działania mające na celu uwolnienie mężczyzny za pomocą sprzętu hydraulicznego.

Na miejsce wypadku dotarł także zespół ratownictwa medycznego. Niestety, mimo natychmiastowej interwencji, lekarz musiał stwierdzić zgon mężczyzny.

Akcja ratunkowa obejmowała zabezpieczenie terenu wypadku i wydobycie ciała ofiary z wraku pojazdu. Do pomocy wezwano dwie jednostki ze Straży Pożarnej w Goleniowie oraz dodatkowy zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rurzycy.