Walka z problemem dzikiego parkowania w Szczecinie

Szczecin, polskie miasto liczące ponad czterysta tysięcy mieszkańców, nie jest wolne od powszechnych dla wielu aglomeracji kłopotów związanych z parkowaniem. Z przeprowadzonych badań wynika, iż na co dzień w sercu tego miasta, zanotować można ponad tysiąc przypadków nielegalnego pozostawiania pojazdów przez kierowców. Niestety, dla znacznej większości z nich jest to przemyślane działanie, które stanowi łamanie obowiązujących przepisów. Skąd taka sytuacja?

Przed kilkoma laty, pewien szczecinianin o imieniu Szymon, postanowił podjąć starania mające na celu stawienie czoła temu problemowi. Ten mężczyzna nie tylko próbuje zwrócić uwagę na nieprawidłowości popełniane przez osoby parkujące swoje pojazdy niezgodnie z prawem, ale również publikuje nagrania dokumentujące jego działania. Wszystko to prezentuje publicznie na swoim profilu o nazwie „Stop Cham Szczecin”.

– Gdy realizujemy materiał filmowy na ten temat, co trwa około dwóch godzin, mamy wiele interakcji. Większość z nich jest pozytywna lub dotyczy osób, które po prostu nie zdawały sobie sprawy – wyjaśnia Szymon Nieradka.

– Wiele osób przeprasza i odjeżdża ze swojego miejsca. Oczywiście wybieramy te najciekawsze przypadki, czyli takie, w których kierowcy reagują agresywnie, próbują nas zaatakować lub rzucają wulgaryzmami – dodaje.