Zachodniopomorskie przyciąga inwestorów!

Zachodniopomorskie stało się popularne wśród inwestorów, którzy zwracają uwagę na dynamiczny rozwój kluczowych inwestycji infrastrukturalnych i rosnący potencjał inwestycyjny regionu. Region ten szczególnie przyciąga inwestorów z Niemiec i krajów skandynawskich.

Magazynowo-logistyczny potencjał regionu

Badania przeprowadzone przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej wykazały, że na Pomorzu Zachodnim są obecnie 1472 spółki z udziałem kapitału niemieckiego, duńskiego, fińskiego, norweskiego i szwedzkiego. Z kolei według raportu międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield województwo ma potencjał przyciągnięcia kolejnych inwestycji, zwłaszcza w sektorze magazynowo-logistycznym. Deweloperzy posiadają zabezpieczone grunty, na których mogą zbudować aż 900 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-logistycznej.

Jednym z czynników przyciągających inwestorów jest geograficzne położenie województwa zachodniopomorskiego. Region ten znajduje się na styku logistycznego łańcucha dostaw, prowadzącego do i z Niemiec, Skandynawii i pozostałych regionów Polski. Jest to ważny atut dla lokowania inwestycji zachodnich.

Dodatkowo zachodniopomorskie posiada dobrą infrastrukturę transportową, zapewniającą dostęp do różnych środków transportu, takich jak drogi, morze i kolej. Krzyżują się tu międzynarodowe szlaki komunikacyjne, co ułatwia tranzyt towarów pomiędzy różnymi regionami Europy.