Świnoujście: Sąd Najwyższy oddalił kasacje mężczyzn skazanych za zabójstwo niepełnosprawnego 19-latka

W środę 24.02.2021 Sąd Najwyższy uznał, iż kasacja wyroków 2 mężczyzn, którzy dokonali zabójstwa jest niemożliwa. To oznacza, że sąd apelacyjny był władny, by oddalić wniosek o kasację.

Sędzia Marek Siwek w środę 24.02.2021 wydał orzeczenie Sądu Najwyższego. Sąd uznał, iż sąd apelacyjny jak najbardziej miał rację oddalając wniosek obrońców Grzegorza P. i Pawła W. Zabójstwo, którego dokonali miał charakter bestialski.

Do zdarzenia, w sprawie którego Sąd Najwyższy wydał wyrok, doszło 29.12.2016. Skazani mężczyźni zwabili do mieszkania niepełnosprawnego Pawła W. Tam przetrzymywali go, a od jego matki żądali okupu – 95 tys. zł. Miała to być kwota obiecana skazanym przez brata ofiary, a która miała być przekazana na działalność internetową. Gdy mężczyźni przekonali się, że nie otrzymają pieniędzy postanowili znęcać się nad mężczyzną. Wielokrotnie kopali i bili 19-latka, zadali mu cios rozgrzanym nożem, oddawali na niego mocz, a także rozbijali na jego głowie szklane przedmioty. Mężczyzna w wyniku obrażeń zmarł.