Dolina Wodorowa w województwie zachodniopomorskim: podpisano list intencyjny

Zachodniopomorska Dolina Wodorowa przestaje być wyłącznie planem na przyszłość energetyczną regionu. 28 listopada w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym podpisano list intencyjny w sprawie tej inwestycji. Doliny wodorowe to szansa na neutralność klimatyczną Polski, a także źródło wielu miejsc pracy.

Doliny wodorowe w Polsce, jakie są cele inwestycji?

Dolina wodorowa to nic innego jak gałąź gospodarki skupiona wokół pozyskiwania i wykorzystywania wodoru jako źródła energii. Polska jest jednym z największych producentów wodoru na świecie, co sprawia, że projekt Polska Strategia Wodorowa ma realny potencjał. Co prawda obecnie w kraju produkuje się tak zwany szary wodór, a celem jest wodór zielony, czyli przyjazny środowisku. Na szczęście nie jest to niemożliwe. Dolina wodorowa w województwie zachodniopomorskim dołączy do grona istniejących i planowanych w Polsce.

28 listopada w Szczecinie podpisano list intencyjny w sprawie Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej. Minister Anna Moskwa przyznała, że województwo ma ogromny potencjał i bez wątpienia skorzysta na tym przedsięwzięciu.