Zachodniopomorskie sparaliżowane przez śnieg!

Zima zawitała do województwa zachodniopomorskiego, co wiąże się z kiepskimi warunkami na drogach. Intensywne opady śniegu sparaliżowały wiele miast, ale w najgorszej sytuacji byli mieszkańcy Koszalina. W pobliżu utworzył się 2,5 km korek. Winę za blokadę ponoszą ciężarówki, które nie mogły jechać dalej z powodu śniegu.

Zachodniopomorskie wkracza w zimowe klimaty

Czwartek ósmego grudnia w Zachodniopomorskiem rozpoczął się pod znakiem zimy. Obfite opady śniegu szybko pokryły miasta białą kołderką, która w Koszalinie sięgała aż 11 cm! Miasto jest drugim najbardziej ośnieżonym miejscem w Polsce zaraz po górach. Z tego względu warunki drogowe w mieście i okolicy przez cały dzień były trudne, mimo że na wojewódzkie drogi wyjechało aż 897 pojazdów odśnieżających. Na szczęście obyło się bez wypadków. Nie zabrakło natomiast korków spowodowanych przez ciężarówki.

Warto wspomnieć, że meteorolodzy zapowiadają także zimowy weekend. Intensywne opady śniegu będą szły w parze z porywistym wiatrem. Można spodziewać się zamieci i nawałnic. Na drogach będzie ślisko, dlatego lepiej ograniczyć prędkość i zadbać o koncentrację.